Temetés

TEMETÉS

Tudnivalók egyházi temetés esetére.

Tisztelt Gyászoló!

Ha hozzátartozóját egyházi temetésben szeretné részesíteni, kérjük:

1. Keresse fel a temetkezési vállalkozót, a Katolikus Konventet (Sopron, Várkerület 25. Tel: 312-221) (a temetés időpontját is itt egyeztetik) és a Plébániahivatalt nyitvatartási időben, ahol az adatok felvétele történik.
  2. A temetés stóladíja 25.000,- Ft

Szükséges iratok és adatok:

• az elhunyt neve, vallása
  • születési helye és ideje
  • házastársának vagy (egyedülálló esetében) szüleinek neve és vallása
  • pontos lakcíme
  • ha nem plébániánk területén lakott: temetési engedély a lakóhelye szerinti plébániától
  • részesült-e halála előtt a betegek szentségében?
  • a haláleset helye, ideje
  • a halál oka
  • a temetés pontos időpontja
  • koporsós, vagy urnás temetés?
  • igazolás, vagy nyugta, ha az egyházi hozzájárulást más egyházközségben fizette
  • a költségeket térítő neve, címe, telefonszáma
  • halotti anyakönyvi kivonat (amikor megkapta a halotti anyakönyvi kivonatot, kérjük, hozza be a plébániahivatalba, hogy másolatot készíthessünk róla)