2023.01.01 | 2023. január 1., Szűz Mária Isten Anyja (Újév) főünnepe

2023. január 1., Szűz Mária Isten Anyja (Újév) főünnepe

Január 4-én, szerdán az esti szentmise után zsolozsmát imádkozunk.

Január 5-én, elsőcsütörtökön, az esti szentmise az altemplomi kápolnában lesz, melyet az altemplomban nyugvó, és a decemberben eltemetett elhunytjainkért mutatjuk be. Ebben a szentmisében imádkozik közösségünk az emeritus Szentatya lelki üdvéért is! A szentmise után az elhunytakért imádkozunk az urnatemetőben.

Január 6-án, elsőpénteken vízkereszt parancsolt főünnepe lesz, ezért a rózsafüzér negyed 6-kor kezdődik. Háromnegyed 6-kor elimádkozzuk a Jézus Szíve litániát, melyet az ünnepi vízkereszti szentmise követ. Ebben a szentmisében megáldjuk azokat öntapadós címkéket is, amiket a lakások bejárati ajtajára lehet felragasztani. Ezen található az év: 2023, valamint C+M+B, Chistus Mansionem Benedicat - Krisztus áldja meg e hajlékot! A megáldott címkékből családonként vihetnek haza otthonaikba. A vízkeresztkor megáldott vízből szintén lehet majd hazavinni.

Január hónapra van még szabad misemondatási lehetőség. Misét íratni szentmisék előtt és után a sekrestyében lehet.

Kérjük azokat a kedves testvéreket, akik az idei évben a Szent György, a Domonkos, a Bencés, vagy az Orsolya templomban házasságot kívánnak kötni, jelentkezzenek a Városplébánián!

Minden kedves templombajárónknak és családtagjainknak áldott, kegyelmekben gazdag új évet kívánunk!