Hirdetések - Szentlélek és Szent Mihály plébánia

2021.05.26 | 2021. május 23., Pünkösdvasárnap

1./ Pünkösdhétfőn d.e. 10 órakor a Szent Mihály templomban bérmálkoznak a Széchenyi, a Berzsenyi és az Eötvös gimnázium, valamint a Városplébánia fiataljai.

Pünkösdhétfőn d.u. 3 órakor a megyéspüspök úr bérmálja a  Szent Orsolya gimnázium fiataljait.

Pünkösdhétfőn este 6 órakor ünnepeljük a Szentlélek templom búcsúját, és a templom 600 éves jubileumát.

2./ Soproni József, a Zeneakadémia volt rektora, a Nemzet Művésze díjjal is kitüntetett zeneszerző-zenepedagógus, Sopron díszpolgára, temetési szentmiséje a Szent Mihály templomban kedden, d.u. 14 órakor.

Ezt követően a temetés szertartása az Öreg temetőben lesz. A gyászmisét és a szertartást a megyéspüspök úr celebrálja.

3./Szerdán és pénteken d.u. 4 órakor az elsőáldozók főpróbáját tartjuk a Szent Mihály templomban.

4./ Szombaton reggel  ½ 99  és  ½ 10 órakor a Szentlélek templomban végzik el  első szentgyónásukat azok a gyermekek, akik jövő vasárnap a ½ 10 órás szentmisén járulnak elsőször szentáldozáshoz.

Nincs létszámkorlátozás, az előírásokat betartva, mindenki részt vehet a bérmálási és az elsőáldozási szentmisén.

5./ Jövő vasárnap, Szentháromság vasárnapja.

6./Örömmel jelzem, hogy elkészült a Szent Mihály templom új gyóntatószéke. A szentmisék előtt fél órával szívesen gyóntatok.

7./ Miseszándékokat elfogadunk a Városplébánián, hivatali időben.