2021.05.03 | 2021. május 2., Húsvét 5. vasárnapja

Most, a szentmise után Anyák napja ünnepéhez kapcsolódóan az édesanyák megáldásának a szertartását végezzük. Akik szeretnék az áldást fogadni fáradjanak előre! Ezen a napon imádságainkban különösen is emlékezzünk meg édesanyáinkról, nagyanyáinkról a boldogságos Szűz Mária közbenjárását kérve életükre!

Az elmúlt vasárnapon a papnevelés céljaira gyűjtöttünk. A kedves hívek 85.205.- Ft.-ot adakoztak. Hálásan köszönjük adományaikat!

Május 5-én, szerdán az esti szentmise után zsolozsmát imádkozunk.

Május 6-án, csütörtökön az esti szentmise az altemplomi kápolnában lesz, melyet az altemplomban nyugvó, és a április hónapban eltemetett elhunytjainkért mutatjuk be. A szentmise után az elhunytakért imádkozunk az urnatemetőben.

Május 7-én, elsőpénteken a rózsafüzér negyed 6-kor kezdődik. Háromnegyed 6-kor elimádkozzuk a Jézus Szíve litániát, melyet az elsőpénteki szentmise követ.

Május a Szűzanya hónapja. A liturgikus hetirendben szereplő kiírás szerint hétköznaponként, és szombaton háromnegyed 6-kor elimádkozzuk a lorettói litániát.  A rózsafüzér emiatt minden nap negyed 6-kor kezdődik! Szeretettel várjuk a kedves híveket májusi ájtatosságainkra!

Májusra van még néhány szabad misemondatási lehetőség. Misét íratni szentmisék előtt és után a sekrestyében lehet.

Május 8-án, jövő szombaton este 6 órakor a Keresztelő Szent János templomban szentmise lesz a templom felszentelési ünnepéhez kapcsolódóan. Részletek a hirdetőtáblán megtalálhatók.