Hirdetések - Szent György plébánia

2022.09.12 | 2022. szeptember 11., Évközi 24. vasárnap

Szent György templom

Szeretettel hirdetjük a kedves híveknek a következőket:

Az elmúlt vasárnapon a templom déli karzatablakainak a cseréjére gyűjtöttünk.
A kedves hívek 153.420.- Ft.-ot adakoztak. Az ablakok cseréjére, eddig, a nyolcadik gyűjtésig
1.310.015.- Ft. gyűlt össze. Hálásan köszönjük a templomunkért elkötelezett hívek adományait!

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia országos imanapot hirdet a békéért, szeptember 14-re, Szent Kereszt felmagasztalásának ünnepére. Esti szentmisénken mi is imádkozunk a világbékéért, majd az követően zsolozsmát imádkozunk.

Szeptember 15-én, csütörtökön, az esti szentmise utáni szentségimádás vezetésére a
Jerikó imaközösséget kérjük meg.

* * *

Szeptember végétől a beavató szentségekre felkészítő katekumen csoport indul a Városplébánián azon felnőttek részére, akik nem részesültek a keresztségben, és nem elsőáldoztak, de felnőttként szeretnék ezeket a szentségeket felvenni. Jelentkezni a Városplébánián lehet. Jelentkezési határidő szeptember 15.


További hírek


A hagyomány kortárs ügy

A hagyomány kortárs ügy

Szent Mihály Templom

Milyen az, amikor a kortárs építészet egy gótikus templom belső terét formálja? Milyen az, amikor a múlt ereklyéi egy kőoltárban látható módon kapnak helyet? Interjú Lenzsér Péter Ybl-díjas építésszel.


Andrássy Péter temetési miséje

Andrássy Péter temetési miséje

Szent Mihály Templom

Mi viszont a mennynek vagyunk polgárai. Onnét várjuk üdvözítőnket, az Úr Jézus Krisztust, aki a mi nyomorult testünket az ő dicsőséges testéhez hasonlóvá változtatja azzal az erővel, amellyel maga alá vethet mindeneket. (Fil 3,20-21)
Draskovits György emlékmise

Draskovits György emlékmise

Keresztelő Szent János Templom

A Keresztelő Szent János templomban, 2021. április 25-én, ünnepélyesen emlékeztünk meg Draskovits György temetésének 370. évfordulójáról.

A sok nehézség ellenére is a Szentlélek örömével fogadjátok az igét    

Fontos Linkek