Hirdetések - Szent György plébánia

2022.05.23 | 2022.05.22 - Hirdetés Húsvét 6. vas Szent György

Szent György templom

Szeretettel hirdetjük a kedves híveknek a következőket:

Május a Szűzanya hónapja. A liturgikus hetirendben szereplő kiírás szerint hétköznaponként, és szombaton háromnegyed 6-kor elimádkozzuk a lorettói litániát.  A rózsafüzér emiatt minden nap negyed 6-kor kezdődik! Szeretettel várjuk a kedves híveket májusi ájtatosságainkra!

Május 25-én, szerdán, az esti szentmise után zsolozsmát imádkozunk.

Május 26-án, csütörtökön, az esti mise után csendes szentségimádás lesz templomunkban. 

Május 28-án, szombaton, az esti mise után, 18:45-től a galántai Kodály Zoltán Daloskör hangversenye lesz templomunkban, amelyre szeretettel hívjuk az érdeklődőket! Az ingyenes koncert részletes programja a hirdetőtáblán megtalálható.

Májusra van még néhány szabad misemondatási lehetőség. Misét íratni szentmisék előtt és után a sekrestyében lehet. 


További hírek

REMÉNY

REMÉNY

Szent Mihály Templom

A Goldmark énekegyüttes adventi koncertje a Szent Mihály templomban
A hagyomány kortárs ügy

A hagyomány kortárs ügy

Szent Mihály Templom

Milyen az, amikor a kortárs építészet egy gótikus templom belső terét formálja? Milyen az, amikor a múlt ereklyéi egy kőoltárban látható módon kapnak helyet? Interjú Lenzsér Péter Ybl-díjas építésszel.


Andrássy Péter temetési miséje

Andrássy Péter temetési miséje

Szent Mihály Templom

Mi viszont a mennynek vagyunk polgárai. Onnét várjuk üdvözítőnket, az Úr Jézus Krisztust, aki a mi nyomorult testünket az ő dicsőséges testéhez hasonlóvá változtatja azzal az erővel, amellyel maga alá vethet mindeneket. (Fil 3,20-21)
Draskovits György emlékmise

Draskovits György emlékmise

Keresztelő Szent János Templom

A Keresztelő Szent János templomban, 2021. április 25-én, ünnepélyesen emlékeztünk meg Draskovits György temetésének 370. évfordulójáról.

A békesség Istene szenteljen meg titeket teljesen 

Fontos Linkek